Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15.01.2016 року під час “круглого столу” у Господарському суді Сумської області були підведені підсумки Проекту “Дослідження якості роботи судів Сумської області за методологією карток громадянського звітування”. Кролевецький р/с представляла керівник апарату суду Олена Білогруд.
Дослідження відбувалося шляхом проведення анонімного опитування у всіх 23 судах Сумщини протягом травня — вересня 2015 року. Безпосереднє опитування та практичну реалізацію даного проекту проводила громадська організація Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників Сумщини.
Опитування проводилося за наступними вимірами
- фізична доступність суду
- зручність та комфортність перебування в суді
- повнота та ясність інформації
- дотримання термінів судового розгляду
- сприйняття роботи працівника апарату
- сприйняття роботи судді
Працівників суду з інтерв’юерами та респондентами — відвідувачами суду під час опитування не контактували, що може свідчити про об’єктивну та незалежну оцінку роботи, отриману без психологічного дискомфорту респондентів
Середня оцінка якості роботи Кролевецького р/с — 4,2 бали за 5-бальною шкалою
Переважна більшість респондентів (88,6%) якість оцінили роботи суду на “добре” та “відмінно”, лише 8,6% поставити оцінки “посередньо”, тоді як 2,8% не змогли визначити з відповідями.
Найкраще у Кролевецькому р/с забезпечується показник повноти та ясності інформації — зручним є розташування кабінетів, залів судових засідань, відвідувачам доволі легко знайти списки справ, призначених до розгляду, наявні базові зразки документів, дані про порядок сплати судового збору
Найгірше у суді забезпечується
- доступність суду — незручні місця для паркування (13,6% відповідей “посередньо”)
- недостатньо якісне забезпечення перебування у приміщенні людей з обмеженими можливостями (8,5% негативних відповідей) Вже після закінчення опитування у листопаді 2015 року пандус встановлено.
- недотримання графіку початку судових засідань (6,4% негативних відповідей)
- необґрунтованість затримки/перенесення слухань у розгляді справ (3,4% відповідей “посередньо”).
В ході проведення круглого столу під час виступу Олена Білогруд звернула увагу на те, що “...саме завдяки відповідям, які були анонімними, що також сприяло їх неупередженості та відсутності психологічного дискомфорту, керівництво має змогу дізнатися як відвідувачі Кролевецького р/с сприймають суд, судовий процес, працівників апарату та й звичайно суддів, маючи при цьому унікальну можливість вказати не лише на недоліки, але й на переваги...”
Після системного аналізу отриманих результатів керівництво суду має змогу ще більш детально звернути увагу на ті напрямки діяльності та функціонування з метою усунення виявлених прогалин у організації роботи Кролевецького р/с
Довідково. Проект USAD “Справедливе правосуддя” у 2015 році підтримав ініціативи семи громадських організацій провести опитування громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів з використанням методології КГЗ у всіх судах у дванадцяти областях України, в т.ч. Сумській.
У травні — вересні 2015 року групою спеціально підготовлених інтерв’юерів здійснено опитування в середньому по 70 респондентів — відвідувачів суду у 23 судах Сумської області. Опитування проводилося безпосередньо у приміщеннях судів шляхом індивідуального особистого інтерв’ю. У ході опитування інтерв’юера було зафіксовано 40,76% відмов від інтерв’ю. За результатами дослідження був підготовлений Звіт, який ГО Професійна ліга соціальних працівників Сумщини 15.01.2016 року в рамках проведення “круглого столу” був представлений учасникам даного Проекту, представникам органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ, інш.