flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

А Н А Л І З судимості по Кролевецькому району за 1 півріччя 2018 року

А Н А Л І З

судимості по Кролевецькому району

за 1 півріччя 2018 року

 

Проведення даного аналізу зумовлене необхідністю шляхом порівняння статистичних даних про судимість у районі виявити населені пункти, де має місце ріст судимості; встановити співвідношення скоєних злочинів залежно від ступеня тяжкості; прослідкувати каральну практику суду; проаналізувати ефективність профілактичної роботи суду для відповідного реагування.

У 1 півріччі 2018 року Кролевецьким районним судом з винесенням обвинувального вироку розглянуто 50 справ стосовно 50 засуджених, за аналогічний період 2017 року 46 справ стосовно 50 засуджених. Таким чином, у 1 півріччі 2018 року судимість по Кролевецькому району залишилась на рівні минулого року за кількістю  засуджених осіб.

За шість місяців 2018 року засуджено 1 неповнолітнього (аналогічний показник був відображений у 1 півріччі 2017 року). Отже, судимість серед неповнолітніх залишилась на тому ж рівні.

У 1 півріччі 2018 року із 50 засуджених осіб 6 жінок,  у 1 півріччі 2017 року було засуджено 7 жінок. Таким чином, судимість серед осіб жіночої статі знизилась на 1 особу.

                                                                                                                                                      

Із наведених у таблиці даних вбачається, що має місце ріст судимості на територіях Дубовицької сільської ради (з 0 до 1 особи), Добротівської (з 0 до 3 осіб), Обтовської (з 1 до 2 осіб), Зазірківської ( з 0 до 2 осіб), Реутинської ( з 0 до 1 особи), Мутинської ( з 0 до 1 особи),  Буйвалівської ( з 0 до 1 особи), Білогривської ( з 0 до 2 осіб), Спаської ( з 0 до 1 особи), Яровська ( з 1 до 3 осіб), серед осіб без постійного місця проживання ( з 0 до 1 особи).

Знизилась судимість на території Бистрицької сільської ради ( з 1 до 0),  Божковської сільської ради (з 1 до 0 осіб), Камінської (з 3 до 0 осіб), серед іногородніх (з 8 до 3 осіб).

На територіях Алтинівської, Гречкинської, Тулиголовської, Майорівської, Литвиновицької, Ярославецької сільських рад судимість залишилась на рівні 1 півріччя 2017 року – 0 осіб, а Грузчанської, Локнянської сільських рад – 1 особа.

                                                                                                                       

Таким чином, у 1 півріччі 2018 року зменшилась кількість злочинів невеликої тяжкості, збільшилась кількість злочинів середньої тяжкості, тяжких злочинів.

                                                                                                                        

З таблиці вбачається, що у порівнянні з 1 півріччям минулого року зросло застосування судом таких видів покарань як арешт (з 12 до 13 осіб), позбавлення волі ( з 6 до 9 осіб), штраф ( з 14 до 15 осіб).  Звільнено від покарання на підставі акту амністії – 2 особи (порівняно з 1 півріччям 2017 року – 0 осіб).

Зменшилось застосування судом покарань у вигляді громадських робіт  ( з 7 осіб до 6), обмеження волі ( з 3 до 1 особи). Зменшилась кількість звільнених осіб від відбування покарання з випробуванням (з 8 до 4 осіб).

 

Профілактична робота суду:

З метою проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи діяльність суду висвітлювалась у засобах масової інформації.

 

Висновки і пропозиції:

Таким чином, з проведеного аналізу вбачається, що у 1 півріччі 2018 року судимість у районі залишилася на рівні минулого півріччя  -  50 осіб.

Судимість серед неповнолітніх у порівнянні з 1 півріччям 2017 року залишилася незмінною у кількості  1 особи, зменшилась на 1 особу судимість серед жінок.

Серед засуджених у 1 півріччі 2018 року не працювало 45 осіб або 90 %, що становить більшу частину засуджених; раніше судимих 19 осіб або 38 %.

За результатами проведеного аналізу вважаю за необхідне:

  1. Взаємодіяти (співпрацювати) з Кролевецькою міською радою, сільськими радами, Кролевецьким відділенням поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області з метою запобігання злочинності на території району.
  2. Проводити профілактичну роботу з урахуванням даних про судимість у населених пунктах району, а також роз’яснювальну та інформаційну роботу серед населення через ЗМІ, на веб-сайті Кролевецького районного суду.

 

 

15.08.2018 р.

 

 

Консультант суду                                                                                                       А.І. Шанойло