flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців у 2015 року

Аналіз

стану організації роботи із зверненнями громадян

у Кролевецькому районному суді

за 9 місяців 2015 року

 

Організація роботи  зі зверненнями громадян, що надійшли до  Кролевецького районного суду Сумської області, за 9 місяців 2015 року здійснюється  відповідно до вимог  Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» від 7.02.2008 року, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року №348, рекомендацій ТУ ДСА в Сумській області.

До Кролевецького районного суду за 9 місяців 2015 року надійшло 13 звернень громадян ( 11 заяв, 2 скарги),  з них 5 зареєстровано як повторні. У 2014 році за аналогічний період часу до суду надійшло 13 звернень. Таким чином спостерігаємо, що кількість звернень у 2015 році у порівнянні з минулим роком залишилася на однаковому рівні.

Звернення відповідно до вимог чинного законодавства зареєстровано в Журналі реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян (номенклатурна справа № 02-05/15) з присвоєнням реєстраційного індексу.

Усі звернення зареєстровані, розглянуті та направлені вичерпні, повні відповіді - роз’яснення з дотриманням строків, передбачених статтею 20 Закону України «Про звернення громадян», а саме: до п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Протягом січня – вересня 2015 року до суду звернулося сім  громадян, а саме: Савостьянова Д.В., Горбачов М.В., Проноза М.І., Васіна К.О., Никипорець В.О., Талалов О.Д., Терещенко Н.А., з приводу наступних питань.

Від громадянки Савостьянової Д.В. надійшла заява, в якій зазначила, що громадянин Зубар М.М. є психічно хворою людиною та прохала направити його на лікування. За результатами розгляду вказаного звернення заявниці надана відповідь щодо порядку звернення до суду із заявою про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку, яка повинна відповідати нормам цивільного процесуального законодавства України (зокрема роз’яснено, що вказана заява подається до суду представником медичного закладу).

Громадянин Горбачов М.В. звернувся із заявою щодо незгоди з діями  працівників УПФУ в Кролевецькому районі. За підсумками перевірки вказаних звернень заявнику повідомлено, що у випадку наявності ознак злочину (у сфері службової діяльності), відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України, він має право звернутись із заявою про вчинене кримінальне правопорушення до Кролевецького РВ УМВС України в Сумській області. Також роз’яснено, що у разі його незгоди з рішеннями управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі та за наявністю спору, що підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства України, він має право звернутись до суду з належним чином оформленою позовною заявою.  У зверненні від 22.06.2015 року Горбачов М.В. повідомив про  неправомірність дій та шахрайство працівників Управління пенсійного фонду України. Заявнику було розтлумачено, що до компетенції  суду не входить прийняття, реєстрація та розгляд повідомлень про вчинені злочини, оскільки це  предмет відання органів внутрішніх справ, роз'яснено завдання суду з посиланням на норми ст. 2 Закону України " Про судоустрій і статус суддів", а також те, що він має можливість реалізувати право на звернення до Кролевецького РВ УМВС у разі, якщо у даній ситуації  вбачаються ознаки злочину.

Громадянин Проноза М.І. звернувся із скаргою, в змісті якої виклав, що у Кролевецькому районному суді Сумської області немає слідчого судді, який би мав право брати участь у розгляді його скарг до суду. У зв'язку з цим прохав вирішити вказане питання, оскільки ним буде подано ряд заяв про злочини, вчинені посадовими особами Міністерства внутрішніх справ та прокуратури. На подане ним звернення  скаржнику було роз'яснено, що розподіл матеріалів кримінального провадження здійснюється у порядку ст. 35 КПК та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Радою суддів за погодженням з Державною судовою адміністрацією, а також у разі надходження від нього скарг, що за правилами підсудності підлягають розгляду слідчими суддями Кролевецького районного суду або іншими суддями того ж суду, якщо скарга підлягає розгляду за нормами КПК України 1960 року, питання щодо участі конкретного слідчого судді, судді в розгляді справи  вирішуватиметься в порядку, передбаченому ст. ст. 75,76, 80, 81, 82 та 34 КПК України.

Громадянка Васіна К.О. у надісланій  заяві прохала надати допомогу у вирішенні питання з приводу усунення  перешкод у праві  користування житловим будинком та земельною ділянкою, які для неї створює її колишній чоловік. За результатами розгляду та аналізу заяви Васіній К.О. було надано вичерпну відповідь стосовно  того,  що  в поданому нею зверненні вбачається цивільно-правовий спір, тому у порядку ст. 3 ЦПК України вона може звернутися до суду з цивільним позовом за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних  прав, роз’яснено порядок пред'явлення позову   та вимоги щодо належного оформлення позовної заяви з посиланням на норми чинного законодавства.

Громадянин Никипорець В.О. звернувся до суду з заявою, предметом якої є незгода з рішенням Кролевецького районного суду Сумської області від 09.08.2013 року в контексті того, чому не було винесено рішення стосовно громадянина Гапича Д.М. за неправдиві покази, не враховано вартість вкраденого птаха, отримані доходи від нього,  а також на якій підставі було виконано прохання начальника Кролевецького районного відділу міліції Яременка. За результатами проведеної перевірки йому було роз'яснено, що подана заява була зареєстрована як повторна, оскільки за змістовним наповненням вона є аналогічною з раніше розглянутими  зверненнями у період з 2013 – 2014 роки. Як наслідок, воно вирішувалося у порядку, передбаченому нормами ст. 8 ЗУ "Про звернення громадян". Додатково встановлено, що рішення, які  ним піддаються сумніву, на даний час набрали законної сили.

Вказані вище питання Никипорець В.О. також ставив і у зверненнях, датованих заявником 22.06.2015р., 21.07.2015 р., які були визнано повторними. Відповіді на них надавалися згідно статті 8 Закону України “Про звернення громадян”.

У зверненні від 23.06.2015 року Никипорець В.О. прохав задовольнити заяву про відвід судді Сірій Г.І у справі № 579/473/15-ц та призначити інший склад суду, оскільки два відводи було безпідставно відхилено. За результатами розгляду звернення йому було роз'яснено, що процесуальний  порядок вирішення заяви про відвід судді передбачений ст. 24 ЦПК, тобто  дане клопотання вирішується у нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу -  приймається процесуальний документ з приводу відмови або задоволення заяви. Додатково повідомлено, що до компетенції голови суду не входить прийняття рішень стосовно зміни складу суду у конкретній справі.

Аналогічне коло питань ставить на вирішення Никипорець В.О. у  зверненні від 25.06.2015 року, яке було визнано повторним і розглядалося у порядку ст. 8 ЗУ "Про звернення громадян", тому заявнику повідомлено, що вирішенню і роз'ясненню воно  не  підлягає, оскільки раніше було надано вичерпну та повну відповідь по суті.

Надіслане Никипорцем В.О. звернення від 03.07.2015 року було  зареєстроване як повторне, оскільки його зміст повністю відображений у раніше розглянутих заявах, що датуються 23.06.2015, 25.06.2015 роками, про що його було повідомлено у наданій відповіді. У зв’язку з порушенням у заяві  питання про необхідність залучення адвоката для захисту власних прав, йому  додатково роз’яснено з посиланням на норми чинного законодавства можливість реалізувати право на правову допомогу.

      У зверненні громадянина Талалова О.Д., що надійшло 09 липня 2015 року, було викладено клопотання про витребування  з Київського національного університету культури і мистецтв витягу з наказу про припинення навчання Талалової М.О. для подальшого пред’явлення даного документу до державної виконавчої служби Сумського району. Заявнику за результатами перевірки його клопотання було повідомлено, що в провадженні Кролевецького районного суду немає справи, в межах якої могло б бути розглянуто дане клопотання, тому суд позбалений можливості будь-яким чином витребовувати вказані  в ньому документи.

Терещенко Н.А. у поданій заяві від 20.07.2015 року  прохала надати їй допомогу у вирішенні питання захисту права власності на житловий будинок. В оформленій відповіді їй роз’яснено право на звернення до суду за захистом власних прав у порядку цивільного судочинства з дотриманням порядку пред’явлення позову, встановленого ст. ст. 118-120 ЦПК. Одночасно заявниці було доведено до відому, що за наявності підстав та за умови відповідності переліку категорій громадян, передбаченому ст. 14 ЗУ "Про  безоплатну правову допомогу", вона може реалізувати право на безоплатну правовову допомогу, звернувшись до Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторнинної правової допомоги.

Звернення від органів державної влади, місцевого самоврядування, а також від вищих посадових осіб держави до Кролевецького районного суду не надходили.

       Згідно наказу голови суду № 12-од від 15 вересня 2014 року в суді здійснюється прийом громадян: головою суду - щопонеділка з 8 до 17 години та керівником апарату суду - щовівторка, щосереди, щочетверга - з 8 до 17 години. Ведеться журнал обліку особистого прийому громадян керівництвом суду (№ 01-35/15), до якого входить 2 номенклатурні справи: щодо прийому громадян головою суду та керівником апарату суду. На особистому прийомі громадяни звертаються з питаннями щодо виплати соціальної допомоги, вирішення земельних питань, видачі копій судових рішень, апеляційного оскарження судових рішень, з приводу роз’яснення порядку звернення до суду, включення до кадрового резерву, проходження практики у суді, працевлаштування тощо.

Зазначеним вище наказом голови суду передбачено проведення прийому громадян помічниками суддів щодня з 8 до 17 години, в п’ятницю з 8 до 15 години. За кожним з помічників закріплено день здійснення прийому. Здебільшого до помічників суддів громадяни звертаються з позовними заявами, заявами, скаргами та апеляційними скаргами.

У разі необхідності у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться чергування суддів та працівників апарату суду згідно з графіком.

Як зазначено вище, протягом січня - вересня 2015 року не було значної кількості звернень до суду, що засвідчує про належну організацію прийому громадян керівництвом суду, проведення роз’яснювальної та інформаційної роботи серед населення (у т.ч. на сайті Кролевецького райсуду, через засоби масової інформації тощо). Позитивним фактором є також підвищення правової культури громадян, звернення їх за кваліфікаційною правовою допомогою до осіб, уповноважених на її надання, з метою вирішення питань у різних сферах позасудовим шляхом.

Робота із зверненнями громадян в Кролевецькому районному суді здійснюється на належному рівні, відповідно до вимог чинного законодавства, з урахуванням роз’яснень, аналізів і рекомендацій ДСА України та ТУ ДСА в Сумській області.

 

 

 

Голова Кролевецького

районного суду                                                                                         О.В. Бєгунова

 

 

 

 

Журба А.І.. 95221