flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану організації роботи із зверненнями громадян у Кролевецькому районному суді за 9 місяців 2017 року

Аналіз

стану організації роботи із зверненнями громадян

у Кролевецькому районному суді

за 9 місяців 2017 року

 

 Організація роботи  зі зверненнями громадян, що надійшли до  Кролевецького районного суду Сумської області, за 9 місяців 2017 року здійснюється  відповідно до вимог  Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» від 7.02.2008 року, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року №348, рекомендацій ТУ ДСА в Сумській області.

До Кролевецького районного суду за 9 місяців 2017 року надійшло 9 звернень громадян ( 8 заяв, 1 зауваження). У 2016 році за аналогічний період до суду надійшло 10 звернень. Таким чином, у порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян за 9 місяців  2017 року зменшилась на 1 одиницю.

Звернення відповідно до вимог законодавства зареєстровано в журналі реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян (номенклатурна справа № 02-05/17) з присвоєнням реєстраційного індексу.

Усі звернення зареєстровані, розглянуті та направлені вичерпні відповіді - роз’яснення з дотриманням строків, передбачених статтею 20 Закону України «Про звернення громадян».

Протягом січня – вересня 2017 року до суду звернулось семеро громадян: Терещенко Н.А., Шишкін М.М., Шевченко О.М., Проноза М.І., Гончаренко Г.П., Горошко Н.В., Воєвський Ю.М. з наступних питань.

Громадянка Терещенко Н.А. у заяві-скарзі від 20.01.2017 року просила надати інформацію з приводу надходження до суду її позовної заяви та позовної заяви Соколової Е.П. на ім’я  Ситник  Л.І. у 2007 році.  За результатами детальної перевірки Терещенко Н.А. повідомлено, що такі позовні заяви до Кролевецького районного суду не надходили. Крім того, роз’яснено порядок пред’явлення цивільного позову, його обов’язкові реквізити з посиланням на норми чинного законодавства.

Громадянин Шишкін М.М. звернувся до суду з проханням  надати допомогу у вирішенні питання щодо можливих способів розірвання шлюбу особою, яка відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі. На звернення було надано відповідь з посиланням на положення ч. 1 ст. 106, ч. 1 ст. 109, ч. 1 ст. 110  Сімейного кодексу України заявнику, ст. 40-1 Закону України "Про нотаріат". Одночасно роз’яснено обов’язкові реквізити щодо належного оформлення позовної заяви згідно ст. 119 ЦПК України та необхідність сплатити судовий збір у разі подання позову.

У наступній поданій заяві громадянка Терещенко Н.А. звернулася з приводу захисту її житлових прав. В оформленій відповіді їй роз’яснено право на звернення до суду за захистом її прав у порядку цивільного судочинства з дотриманням порядку пред’явлення позову, встановленого ст. ст. 118-120 ЦПК. Крім того, заявниці повідомлено, що за наявності підстав та за умови відповідності переліку категорій громадян, передбаченому ст. 14 ЗУ "Про  безоплатну правову допомогу", вона може реалізувати право на безоплатну вторинну правову допомогу, звернувшись до Кролевецького бюро правової допомоги.

Громадянин Шевченко О.М. у поданному ним електронному зверненні просив відкласти розгляд справи у зв’язку з відсутністю можливості з’явитись у судове засідання з причин перебування на роботі та надати документи з матеріалів справи, слухання якої відбулося у 2015 році, його брату Шевченко Ю.М. У відповіді на звернення було зазначено дату, час та причину відкладення розгляду справи. Крім того, повідомлено, що надати будь-які матеріали, процесуальні рішення зі справи Шевченку Ю.М. суд не може, оскільки він не є стороною по справі з посиланням на норму ч. 1 ст. 27 ЦПК України. Одночасно заявнику  роз’яснено положення ст.  42 та ч. 1 ст. 44 ЦПК України.

Заявник Проноза М.І. просив надати відповідь з приводу надходження до Кролевецького районного суду ухвали Зарічного районного суду м. Суми про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за поданими ним скаргами. За результатами розгляду та  проведеної перевірки, заявнику повідомлено, що до Кролевецького районного суду згідно вимог ст. 336 КПК України ухвали від інших судів про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за скаргами Пронози М.І. не надходили.

 Громадянка Гончаренко Г.П. у поданому до суду  зауваженні зазначила, що підпис, який проставлений в розписці про отримання  ухвали, резолютивної частини рішення у справі схожий до її, але таким не є, а процесуальне рішення на її вимогу так і не було надано працівником апарату суду з підстав завантаженості. В оформленій відповіді зазначено, що 04.09.2017 року секретарем судового засідання Сірою С.І. було  надано обґрунтоване пояснення, яке приєднано до матеріалів справи. Зі змісту пояснення вбачається, що після закриття судового засідання представник відповідача Гончаренко Г.П. підписала розписку про отримання нею копії ухвали та копії вступної та резолютивної частини рішення у присутності позивача та представника позивача Сторонам по справі було доведено до відому, що їм слід почекати для вручення вказаних процесуальних документів. Представник відповідача Гончаренко Г.П. пояснила, що чекати не буде. Крім того, повідомила, що немає наміру оскаржувати рішення суду. На прохання  "провести профілактично-роз’яснювальну роботу серед відповідальних осіб для недопущення у майбутньому подібних дій" повідомлено, що консультантом суду (по роботі з персоналом) щоквартально проводиться робота по підвищенню рівня професійної компетентності працівників апарату суду з вивчення базового законодавства України. Крім того, працівники апарату суду   беруть участь у дистанційних практикумах з питань функціонування автоматизованої системи документообігу суду, що проводяться державним підприємством "Інформаційні судові системи" та у періодичних підготовках на базі  Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України.

Громадянка Горошко Н.В. звернулась до суду з заявою, в якій просила надати роз’яснення щодо звернення до Управління державної казначейської служби України у Кролевецькому районі Сумської області з питання стягнення судових витрат за виконавчим листом. З посиланням на п. 6 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 заявниці було вказано на  перелік документів, необхідний для подачі до органу Казначейства у разі прийняття рішення про стягнення коштів. Також роз’яснено, що Спаській сільській раді Кролевецького району слід повернути оригінал виконавчого листа  по справі стягувачу Горошко Н.В. за наявності.

Предметом звернення громадянина Воєвського Ю.М. було надання допомоги у вирішенні питання про позбавлення від домашнього терору та можливості виклику лікаря за місцем проживання. У наданій відповіді роз’яснено право на звернення до Кролевецького відділення поліції Глухівського ВП  ГУНП в Сумській області з заявою у разі, якщо заявник вважає, що відносно нього було вчинено насильство у сім’ї або його незаконно позбавляють волі. Одночасно з посиланням на положення ст. 3, 4 Закону України "Про екстрену медичну допомогу" повідомлено про можливість здійснити  виклик екстреної медичної допомоги за контактними номерами телефонів. Воєвському Ю.М. доведено до відому, що забороняється задоволення прохання фізичної особи про припинення її життя згідно ч. 4 ст. 281 ЦПК України. Окремо роз’яснено право на звернення до суду у порядку цивільного судочинства в порядку ст. 3 ЦПК України.

У наступному зверненні громадянин Шишкін М.М. просив розірвати шлюб у судовому порядку з громадянкою Шишкіною Н.І. В оформленій відповіді заявнику було повідомлено про порядок пред’явлення позовної заяви, її обов’язкові реквізити згідно ст. ст. 118, 119, 120 ЦПК України, наведено положення ч. 1 ст. 109 та ч. 2 ст. 110 ЦПК України для визначення підсудності, роз’яснено необхідність сплати судового збору відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір". До додатку наданої відповіді на звернення було приєднано типовий зразок позовної заяви про розірвання шлюбу.

Звернення від органів державної влади, місцевого самоврядування, а також від вищих посадових осіб держави до Кролевецького районного суду не надходили.

          Згідно наказу голови суду № 12-од від 15 вересня 2014 року в суді здійснюється прийом громадян: в.о. голови суду - щопонеділка з 8 до 17 години та керівника апарату суду - щовівторка, щосереди, щочетверга - з 8 до 17 години. Ведеться журнал обліку особистого прийому громадян керівництвом суду (№ 01-35/17), до якого входить 2 номенклатурні справи: щодо прийому громадян в.о. голови суду та керівника апарату суду. На особистому прийомі громадяни звертаються з питаннями щодо виплати соціальної допомоги, вирішення земельних питань, видачі копій судових рішень, апеляційного оскарження судових рішень, з приводу роз’яснення порядку звернення до суду, проходження практики у суді, працевлаштування тощо.

Зазначеним вище наказом голови суду передбачено проведення прийому громадян помічниками судді щодня з 8 до 17 години, в п’ятницю з 8 до 15 години. За кожним з помічників закріплено день здійснення прийому. Здебільшого до помічників судді громадяни звертаються з позовними заявами, заявами, скаргами та апеляційними скаргами.

У разі необхідності у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться чергування суддів та працівників апарату суду згідно з графіком.

Як зазначено вище, протягом січня - вересня 2017 року не було значної кількості звернень до суду, що засвідчує про належну організацію прийому громадян керівництвом суду, проведення роз’яснювальної та інформаційної роботи серед населення (у т.ч. на сайті Кролевецького райсуду, через засоби масової інформації тощо). Позитивним фактором є також підвищення правової культури громадян, звернення їх за кваліфікаційною правовою допомогою до осіб, уповноважених на її надання, з метою вирішення питань у різних сферах позасудовим шляхом.

Робота із зверненнями громадян в Кролевецькому районному суді здійснюється на належному рівні, відповідно до вимог чинного законодавства, з урахуванням роз’яснень, аналізів і рекомендацій ДСА України та ТУ ДСА в Сумській області.

 

 

 

В.о. голови Кролевецького

районного суду                                                                          О.В. Моргун

 

 

 

Журба А.І.  95221